Tyto informace mají za cíl seznámit uživatele internetu s celkovou tváří dnešního Chorvatska, s její minulostí, s možnostmi rekreace a podnikání. Většina turistických průvodců, katalogů a knih popisuje v superlativech místa, která nabízejí cestovní kanceláře. Vždy jde o ráj s nej... . Při návštěvě však dochází ke konfrontaci se skutečností. Návštěvník pak odjíždí zklamán, jelikož se jeho očekávání nenaplnilo podle jeho představ. V Chorvatsku si každý může najít místo, kde stráví svoji vysněnou dovolenou, stačí jen určit priority a finanční možnosti. Lze se ubytovat ve velmi luxusních, několika hvězdičkových střediscích s cenou i několik desítek tisíc za týden na osobu nebo v rybářské vesničce ve starém kamenném domku, například za 250 Kč za den a přitom se pan domácí s vámi rád podělí o své jídlo i víno. Pobyt ve stanu ve stínu starého olivovníku v těsné blízkosti moře je též pro někoho důvodem každoročního návratu. Týdenní plavba na lodi podél pobřeží s poznáním vždy něčeho nového, je zas pro jiného ideální představou o relaxaci a načerpání nových sil. Vydatné sluneční paprsky, velká koncentrace soli v mořské vodě, čistota vzduchu a všudypřítomná atmosféra vzdálené historie, to jsou hodnoty, které dobijí náš organismus k překonání nevlídných období.
Pro lepší orientaci a přehlednost textu jsou stránky zaměřené na nejnavštěvovanější místa. Jadranské pobřeží je rozděleno na Istrii, Kvarner a Dalmácii. Vnitrozemí je pojednáno pouze jako jeden celek. I historický vývoj jednotlivých regionů byl odlišný a tak pochod dějin sídel a vlivných rozhodujících měst najdete v místopisné části.
    Při plánování a výběru místa vaší dovolené by vám mohly pomoci následující nezavádějící údaje. V případě, že byste měli zájem v Chorvatsku podnikat, potřebné informace zde též naleznete.
Podmínky pro turistický ruch se každým rokem v Chorvatsku upravují, pokud byste zjistili, že některé údaje nejsou již aktuální, rádi přivítáme vaše nové poznatky, stejně tak i rozšíření místopisných informací o místa, která jsou pro české turisty zajímavá.
 
 

Informace: E-mail info@info-tour.info
                 
Telefon: 284 680 584,   608 213 770

Cestovní agentura INFO-TOUR, Křižíkova 150/43, 186 00 Praha 8 - Karlín

Pondělí - čtvrtek 10:00 - 17:00 h

Pátek 10:00 - 15:00 h

Po dohodě i mimo uvedené hodiny.