Turistické a sportovní možnosti

 

Tipy na výlet 

Ibiza

          Na ostrově Ibiza se jižně od Sant Josep nachází krápníková jeskyně Cova Santa.  Druhá krápníková jeskyně Cova d´en Marca je poblíž přístavního města Port de Sant Miquel na severním pobřeží ostrova.

 

Mallorca

          Velké množství jeskyň vlastní ostrov Mallorca, konkrétně východní pobřeží ostrova. U města Santanyije krápníková jeskyně, další se nachází východně od města Manacor a u Cap Vermell.

          Na Mallorce při cestě z Banyalbufaru do Sa Calobry je možné navštívit krásné maurské zahrady ze 13. století. Nedaleko od maurských zahrad se nachází feudální stavení La Granja. 

          Dalším romantickým tipem na výlet z Puerta de Soller je cesta lodí do osady La Calobra. Zde je možné navštívit známou soutěsku Toent de Paeis 

          Dobrým tipem na výlet je ostrov Cabrera, kam je možné doplout na pronajaté lodi z Mallorky. Na ostrově se nachází národní park Maritimo-Terrestre s nádhernou přírodou.

 

Menorca

          V hlavním městě Mahónu je během letní sezóny denně otevřena hospůdka s mnoha akvárii, ve kterých jsou vystavovány nejrůznější druhy podmořské fauny, například mořské želvy, nebo langusty.

  

SPORT

 

Mallorca         - cyklistika – horské stezky lemující pobřeží a obrovské stoupání serpentinami až ke klášteru San Salvador u Felanitx na východě Mallorky se vyplatí kvůli překrásným výhledům a romantickému prostředí.  Nejhezčí trasa pro horská kola je u Torrent de Pareis.  Je však nutná opatrnost, jelikož stezka si každoročně vyžádá až pět smrtelných pádů do propasti.

- golf – Golf patří na Baleárských ostrovech k oblíbeným sportům, proto je zde mnoho kvalitních golfových hřišť. Na východním pobřeží se nachází zhruba 5 míst: Portopetro, Manacor, Son Servera, Capdepera a Arta. Druhou golfovou oblastí na Mallorce je jihozápad ostrova, konkrétně Cap de Cala Figuera, Santa Ponca, Andratx a okolí města Palma. Poplatek za hřiště se pohybuje kolem 7 500 peset. Většina hřišť má 18 jamek. Nejznámější golfové hřiště Son Vida  slavnostně otevřel v roce 1961 monacký kníže Rainier.

- Paragliding – vyhlášeným místem pro tento vzrušující sport je pohoří Tramuntana. 

- vodní sporty – windsurfing, vodní lyže, a na plážích Cala Millor, Cala Ratjada, Cala Masquida a Cala Fuya je rozšířený let padákem taženým motorovým člunem.

 

Ibiza

- potápění – ostrov je rájem pro milovníky potápění. Nejlepší podmínky pro pozorování mořské fauny a flóry jsou u jihovýchodního pobřeží, u Platja d´en Bossa a Platja de Talamanca, na východě v Punta Arabí, u severního pobřeží v Port de Sant Miquel, na západě v Calla Vedella, Cala Tarida a Calla Moli.

- jezdectví  projížďky na koních jsou další atrakcí ostrova. První jízdárna, Hipodrom de Sant Jordí,  se nachází nedaleko letiště, jižně od Eivissy. Druhou možností projížďky v koňském sedle je v Santa Gertrudis de Fruitera, městečko ležící uprostřed Ibizy, poblíž kterého se nachází Hipodrom de Sant Rafel.

- windsurfing – pro surfaře jsou ideální podmínky na většině pláží, obzvláště východního a západního pobřeží ostrova. Moře je otevřené, a přitom spousta malinkých sousedních ostrůvků láká k návštěvě.

  

Formentera a Menorca

– sportovní možnosti jsou obdobné jako na Mallorce a Ibize.

– golfová hřiště na Menorce se nacházejí východně od městečka Ferreries.

 

 

Zábava

          Na ostrově Ibiza se uličky hlavního města změní k nepoznání. Kolem půlnoci začíná opravdový pestrý život, kdy se postupně otevírají nejvyhlášenější diskotéky Evropy – El Divino, Pacha, Privilege a Amnesia, kam velmi často zavítá i některá ze současných hvězd pop-music.  Mnozí návštěvníci diskoték putují ráno rovnou na pláž, kde dohánějí ztracené hodiny spánku.

 

          Dalšími místy k pobavení jsou přístavní bary, například Bar Sa Clau s živou hudbou, Bar Lateral s diskotékou, Bar Costaeste nebo disco bar Alladino. 

          V Mahónu na náměstí Plaza Colón je pěkný bar Nou s hudbou a kulečníkem a především s krásným výhledem na kostel Panny Marie.

           Na Mallorce bude pro milovníky jazzu příjemným zastavením  Carrer Apuntadors, kde ve čtvrti La Lonja hraje živá hudba a vstup je zdarma.

          Pro obdivovatele flamenca je nezbytná návštěva Al Andalus na Gavina 9 v městě Cala Major.

          Mezi další oblíbené kluby patří v Palmě klub Abaco a Abacanto, kam je možné se dostat z Palmy výjezdem na Cami de Son Nicolau´s.

          Největší diskotéka na Mallorce se jmenuje BCM na Avenida S´Olivera ve středisku Magaluff.

          Z diskotéky Tito´s na Paseo Marítimo v hlavním městě je krásný výhled na osvětlenou katedrálu v Palmě.

          V severní části Mallorky je vyhledávaná diskotéka Menta, kam se  přicházejí pobavit i starší ročníky.

          Hudbu let sedmdesátých, osmdesátých a devadesátých hrají v Palladium Palace na Carrer Gavines ve středisku Paguera.